Radyoloji

Radyoloji bölümümüz; x ışınları ve diğer görüntüleme yöntemlerini tedavi amacıyla kullanarak sorunlarınıza çözümler üretir. Radyoloji, ışın bilimi olarak da bilinir. Tamamen dijital sistemlerden elde edilen veriler, dijital ortamda arşivlenir. Elde edilen veri ve görüntüler, Cliniccell uzmanları tarafından sürekli takip edilir.

Radyoloji bölümümüz; Manyetik Rezonans Görüntüleme, Ultrasonografi, Doppler Ultrasonografi ve Bilgisayarlı Tomografi hizmetleri sunar.

Ultrasonografi
Cliniccell, radyoloji hizmetlerinin alt birimi olarak, ultrasonografi hizmeti verir. Ultrasonografi, insan kulağının işitemeyeceği düzeyde frekanslı ses dalgaları vasıtasıyla yapılan görüntülemedir. X ışını barındırmadığı için hamilelerde ve bebeklerde rahatça kullanılabilir. Ultrasonografi genellikle; karaciğer, safra kesesi, pankreas, böbrekler, karın, rahim gibi organların görüntülenmesi için kullanılır.
Doppler Ultrasonografi
Cliniccell, radyoloji hizmetlerinin alt birimi olarak, doppler ultrasonografi hizmeti verir. Doppler ultrasonografi, radyasyon içermeyen bir tanı yöntemidir. Doppler ultrasonografi yöntemiyle bir organın veya damarının kan akımı incelenir. Kan akımının miktarı, kan akımını engelleyen yapının var olup olmadığı, akımın normal yönde olup olmadığı değerlendirilir.
Bilgisayarlı Tomografi
Cliniccell, radyoloji hizmetlerinin alt birimi olarak, bilgisayarlı tomografi hizmeti verir. Bilgisayarlı tomografi, özel röntgen ışını kullanılarak vücuttaki alanların ayrıntılı resimlerini ve taramalarını oluşturmak amacıyla kullanılan yöntemdir. Farklı açılardan çekilen röntgen görüntüleri birleştirilir. Kemik, damar ve yumaşak dokuların kesit görüntüleri oluşturulur. Uzmanlarımız görüntüleri değerlendirir.
MR
Cliniccell, radyoloji hizmetlerinin alt birimi olarak, manyetik rezonans görüntüleme hizmeti verir. Güçlü manyetik bir alan içerisinde, radyo dalgaları kullanılarak, sağlıklı ve hastalıklı dokular arasındaki farklılıkları tanımlamak için sunulan hizmettir.
Cliniccell, sizlerin sağlık ve estetik ihtiyaçlarınıza/problemlerinize, kişiye uygunluk ilkesince çözümler üretir. Güvenilir, uygun ve kaliteli hizmetleri sizlere sunar.

E-Bültenimize kayıt olun